سنگ تراروتن قرمز آذرشهر (ثریا)

یکی از سنگهایی که می‌توان از آن برای قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کرد، سنگ تراورتن قرمز است. سنگ تراروتن قرمز به به دوصورت موج‌دار و بدون موج وجود دارد. سنگ تراورتن قرمز موج‌دار معمولا دارای رگه‌های موازی‌اند که روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ زمینه سنگ است و اما در برخی موارد این رگه‌ها نامنظم هستند. نوع بدون موج این سنگ عموما به صورت گل‌دار می‌باشد و تنوع و بازی رنگ بیشتری دارد.

معدن سنگ تراورتن

معدن سنگ تراورتن قرمز در محدوده شهر آذرشهر در آذربایجان شرقی است. در این محدوده معادن سنگ مختلف تراورتن و مرمر واقع شده است.امتیاز انحصاری بهره برداری از این معدن در اختیار شرکت سنگاب آذرشهر است. برای دریافت قیمت و همچنین خرید سنگ تراورتن  آذرشهر(ثریا) می توانید با شرکت سنگاب آذرشهر تماس بگیرید.

آنالیز سنگ تراورتن قرمز

آنالیز شیمیایی
کلسیم اکسید …………..51.87%
آهن دو اکسید……………1.853%
منیزیم اکسید…………….._
آلومینیوم دو اکسید…………….0.061%
سیلسیوم اکسید…………….0.185%

آنالیز فیزیکی
کلسیم اکسید …………..51.87%
آهن دو اکسید……………1.853%
منیزیم اکسید…………….._
آلومینیوم دو اکسید…………….0.061%
سیلسیوم اکسید…………….0.185%

تراورتن قرمز یکی از معروف ترین و البته مرغوب ترین سنگ های ساختمانی است که از مهمترین معادن استخراج آن در شهر آذر شهر که یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی قرار دارد. این سنگ در کشورهای دیگر نیز طرفداران زیادی دارد به طوری که هرساله بخش قابل توجهی از این سنگ ها به اقصی نقاط جهان صادر می گردد. از ویژگی های بارز این سنگ کیفیت و رنگ منحصر به فرد آن است. تراورتن قرمز آذر شهر مقاومت بسیار بالایی در مقابل گرما و سرما و نور آفتاب دارد به همین دلیل نسبت به انواع سنگ های دیگر مرغوب تر است.

این سنگ با توجه به کاربردهای مختلفی که می تواند داشته باشد به اشکال گوناگونی برش و طرح داده می شود از جمله:
• اسلب تراورتن قرمز
• سنگ گیوتین تراورتن
• بادبر سنگ تراورتن قرمز و …

قیمت سنگ تراورتن

هر سنگی بر اساس رنگ و کیفیت و همینطور درجه بندی آن قیمت متفاوتی می تواند داشته باشد. با این حال، هر صاحب پروژه ای با توجه به بودجه و نیاز خود می تواند نمای داخلی یا خارجی ساختمان را با سنگ های طبیعی جلوه بدهد.
قیمت سنگ های تراورتن به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آن ها می توان عوامل زیر را نام برد:
1.کیفیت سنگ: کیفیت سنگ هم می تواند شامل کیفیت فیزیکی و هم کیفیت شیمیایی شود. در واقع متخصصان با آنالیز سنگ ها این ویژگی ها را بررسی می کنند و هرچه خصوصیات آن به حد مطلوب نزدیک تر باشد مرغوب تر می باشد.
2. درجه کیفی سنگ
3. رنگ و طرح سنگ
4. میزان تخلخل سنگ تراورتن
5. قطر و ابعاد آن
6. سورتینگ دقیق آن
7. نوع فراوری سنگ

تفاوت تراورتن قرمز اصفهان و تراورتن قرمز آذرشهر

تراورتن قرمز آذرشهر و تراورتن قرمز اصفهان هر دو تقریبا دارای یک تکستچر و طرح هستند و هر دو نیز کاربرد مشابهی دارند. اما تراورتن قرمز اصفهان نسبت به سنگ آذرشهر مرغوبیت پایین تری دارد. کیفیت آن پایین تر است، ساب پذیری کمتری نیز دارد و همینطور مناسب محیط های مرطوب نیست زیرا به راحتی شوره می بندند و رنگ آن نیز با تغییرات جوی و دمایی تغییر می کند و به سفیدی می زند. اما سنگ تراورتن آذرشهر در مقابل اختلافات جوی و باد و باران و آفتاب مقاومت بالایی دارد به همین علت نیز می توان با خیال راحت ا ز آن ها در نمای بیرونی ساختمان و همینطور کفپوش خیابان ها و پارک ها استفاده کرد؛ از سوی دیگر، به دلیل مقاومت فشاری بالا قدرت ساب و صیقل پذیری بالایی دارد و به راحتی حالتی براق به خود می گیرد و از این رو استفاده از آن ها در نمای داخلی ساختمان نیز زیبایی آن ها را دو چندان می کند.
به همین علت است که تراورتن قرمز آذرشهر قیمت بالاتری نسبت به تراورتن اصفهان یاتراورتن های قرمز دیگر دارد.تراورتن قرمز هم به صورت موج دار و هم به شکل بدون موج برش داده می شود. البته استفاده از هر کدام از این دو نوع در نمای ساختمان کاملا سلیقه ای است اما عموما شکل موج دار آن در نمای داخلی بیشتر مورد استقبال و کاربرد واقع می گردد.

انواع سنگ‌های موجود

قیچی و بادبر
تراورتن قرمز قیچی 2 سانتی متری عرض تا 8 سانتی متر و و بادر 4 سانتی متری و عرض تا 15 سانتی متر
طولی و حکمی
در ابعاد 40 و 60 طولی و حکمی، ساب صیقل، ساب چرمی، صاف و مات، هوند و بدون ساب
اسلب
اسلب های درجه 1 و در جه 2، انواع بدون ساب، ساب صیقل، ساب چرمی، ساب هوند و …
بلوک
در انواع درجه های سوپر ممتاز و ممتاز صادراتی و داخلی در اسرع وقت

کاربردهای سنگ تراورتن

سنگ تراورتن(travertine stone) به دلیل دارا بودن بافت خاص خود، عایق بسیار خوبی برای سرما، گرما و صوت می باشند. همچنین این بافت متخلخل باعث می شود سنگ های تراورتن، وزن کمتری به نسبت سنگ های دیگر داشته باشند و در نهایت وزن نهایی سازه سبک تر شود. علاوه بر این موارد، وجود حفره هایی که در سطح این سنگ ها مشاهده می شود چسبندگی این سنگ ها به ملات ساختمان را نیز بیشتر می کند و سنگ استحکام بیشتری در نمای ساختمان خواهد داشت.
معدن سنگ تراورتن قرمز در محدوده شهر آذرشهر در آذربایجان شرقی است. در این محدوده معادن سنگ مختلف تراورتن و مرمر واقع شده است.امتیاز انحصاری بهره برداری از این معدن در اختیار شرکت سنگاب آذرشهراست. برای دریافت قیمت سنگ تراورتن آذرشهر(ثریا) می توانید با شرکت سنگاب آذرشهر تماس بگیرید.

02122012526