سنگ تراورتن لیمویی (زرد) آذرشهر

سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر که نوعی دیگری از سنگ معادن آذرشهر است که به صورت موج‌دار و هم به صورت بی موج وجود دارد. رنگ لیمویی این سنگ ممکن است در بعضی مواقع به نارنجی مایل است و جذابیت و زیبایی خاصی به آن می‌بخشد.

معدن تراورتن لیمویی (زرد) آذرشهر

معدن سنگ تراورتن لیمویی در محدوده شهر آذرشهر در آذربایجان شرقی است. در این محدوده معادن سنگ مختلف تراورتن و مرمر واقع شده است.امتیاز انحصاری بهره برداری از این معدن در اختیار شرکت سنگاب آذرشهراست. برای دریافت قیمت سنگ تراورتن لیمویی( زرد) آذرشهر می توانید با شرکت سنگاب آذرشهر تماس بگیرید. معدن اصلی سنگ تراورتن لیمویی(تراورتن زرد) آذرشهر در شهرآذرشهر و پروانه بهره برداری از این معدن در اختیار شرکت سنگاب آذرشهر می باشد. این نوع سنگ در دو نوع موج دار و بدون موج در شرکت سنگاب آذرشهر به فروش می‌رسد. برای خرید سنگ تراورتن می‌توانید با ما تماس بگیرید.

آنالیز سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر

آنالیز فیزیکی
مقاومت فشاری مرطوب………………204.6(kg/cm2)
مقاومت فشاری خشک ……………….258.3(kg/cm2)
چگالی………………………………………2.65
جذب آب……………………………………2.65%

آنالیز شیمیایی
کلسیم اکسید…………………54.67%
آهن دو اکسید……………….0.344%
منیزیم اکسید…………………._
آلومینیوم دو اکسید………….0.0056%
سیلیسیوم اکسید………………0.474%

انواع مدل‌های سنگ تراورتن

قیچی و بادبر
تراورتن قیچی 2 سانتی متری عرض تا 8 سانتی متر و و بادبر 4 سانتی متری و عرض تا 15 سانتی متر
طولی و حکمی
در ابعاد 40 و 60 طولی و حکمی، ساب صیقل، ساب چرمی، صاف و مات، هوند و بدون ساب
اسلب
اسلب های درجه 1 و در جه 2، انواع بدون ساب، ساب صیقل، ساب چرمی، ساب هوند و …
کوپ(بلوک)
در انواع درجه های سوپر ممتاز و ممتاز صادراتی و داخلی در اسرع وقت

کاربردهای سنگ تراورتن لیموئی آذرشهر

سنگ تراورتن(travertine stone) به دلیل دارا بودن بافت خاص خود، عایق بسیار خوبی برای سرما، گرما و صوت می باشند. همچنین این بافت متخلخل باعث می شود سنگ های تراورتن، وزن کمتری به نسبت سنگ های دیگر داشته باشند و در نهایت وزن نهایی سازه سبک تر شود. علاوه بر این موارد، وجود حفره هایی که در سطح این سنگ ها مشاهده می شود چسبندگی این سنگ ها به ملات ساختمان را نیز بیشتر می کند و سنگ استحکام بیشتری در نمای ساختمان خواهد داشت.

سنگ تراورتن لیمویی آذرشهر نیز همچون سنگ های تراورتن دیگر قابلیت این را دارد که هم در نمای داخل و هم نمای خارج از آن استفاده شود. با توجه به رنگ خاص این سنگ استفاده از آن به عنوان کفپوش یا دیوارپوش در فضاهایی مانند راه پله ها فضایی روح بخش و پر از انرژی مثبت را به ساکنان می بخشد.

02122012526